2.3 C
Киев
28.11.2021
Image default
СВІТ

На Міжнародній космічній станції вкотре відключилася система отримання кисню

Міжнародна космічна станція

Фото з відкритих джерел

Російська система виходила з ладу щонайменше п’ять разів за останні два місяці

На Міжнародній космічній станції вкотре вийшла з ладу російська система отримання кисню «Електрон-ВМ». Про це повідомляє «Интерфакс».

За словами одного з космонавтів, який перебуває на станції, «Електрон» відключився не через неполадки з живленням, а через проблеми з тиском.

Як повідомляють журналісти, за останні два місяці система отримання кисню на МКС виходила з ладу щонайменше п’ять разів. Зокрема, повідомлялося про збої в роботі «Електрону» 4 рази в жовтні, а востаннє – 10 грудня.

Водночас у «Роскосмосі» заявляють, що ситуація не загрожувала життю і здоров’ю екіпажу. Відомо, що система «Електрон» розташовується на російському сегменті МКС в модулі «Зірка». Під час ремонту системи працює дублююча система в американському сегменті станції.

Із серпня поточного року екіпаж МКС займається пошуком і усуненням витоку повітря в «Зірці». Однією х причин розгерметизації називають вік станції. При цьому виконавчий директор «Роскосмосу» Сергій Крикальов спростував інформацію про збільшення числа поломок на МКС, заявивши, що модулі станції здатні працювати значно довше за свій гарантійний термін.

Новини за темою: Троє членів екіпажу МКС повернулися додому на Землю

Нагадаємо, нещодавно до МКС вперше пристикувалися відразу два космічні кораблі американської компанії SpaceX. На борту космічного апарату Cargo Dragon до станції доставили 2900 кілограмів вантажу американського космічного агентства NASA.

Джерело

Залишити коментар