-0.8 C
Киев
10.01.2022
Image default
УКРАЇНА

МЗС намагається повернути українців із Казахстану

Фото: Корреспондент.net МЗС шукає альтернативний спосіб повернення українців із Казахстану

На тлі протестів міжнародний аеропорт Алмати (Казахстан) поки що призупинив усі цивільні рейси.

Прес-секретар МЗС Олег Ніколенко повідомив, що Міністерство закордонних справ працює над альтернативним способом повернення українців із Казахстану, найбільша кількість яких зараз зосереджена в Алмати, пише РБК-Україна.

Ніколенко зазначив, що на тлі протестів міжнародний аеропорт Алмати поки що призупинив усі цивільні рейси і застосовується лише для військовотранспортної авіації держав-членів ОДКБ (Організації договору про колективну безпеку).

За його словами, всі громадяни, що застрягли, забезпечені тимчасовим житлом і продуктами харчування. Загроз їхньому життю чи безпеці немає.

Посольство підтримує з усіма пасажирами постійний зв’язок та інформуватиме їх про подальші кроки.

Водночас, за попередньою інформацією, вже 9 січня можливе відновлення регулярних авіарейсів за маршрутом Нур-Сулатан – Київ.

Зазначається, що МЗС України співпрацює з урядами інших країн, громадяни яких також не можуть залишити територію Казахстану.

«Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив дипломатам опрацювати альтернативні шляхи виїзду наших громадян з Казахстану у разі суттєвих затримок поновлення регулярного авіасполучення. До цієї роботи приєдналися усі українські посольства у регіоні», — розповів Ніколенко.

Раніше повідомлялося, що у всіх регіонах Казахстану ситуація після протестів стабілізувалася. Захоплені будинки акіматів звільнені.

У Казахстані з початку протестів загинули 164 особи

Джерело

Залишити коментар