0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
УКРАЇНА

МВФ відмовив Україні в надзвичайній фіндопомозі

Фото: csis.org МВФ відмовив Україні в надзвичайній фіндопомозі

Фонд пропонує Україні працювати за вже існуючою програмою співпраці, пояснили в Мінфіні.

МВФ не розглядає виділення Україні надзвичайного фінансування. Про це заявив глава Мінфіну Сергій Марченко в п’ятницю, 27 листопада.

«Ідеться про те, чи зверталися ми щодо emergency Finаnce. Це фінансування, коли у держави дійсно є проблема. Ми це питання розглядали в зв’язку з чинною ситуацією. Але я вам скажу відповідь наших партнерів з Міжнародного валютного фонду: «Шановна Україно, у вас є програма тому, будь ласка, ми за цією програмою готові співпрацювати. Ми зараз не розглядаємо для вас emergency Finаnce». Ми поставили запитання, нам чітко відповіли, що потрібно працювати в рамках програми і виконувати умови», — сказав Марченко.

При цьому міністр в інтерв’ю ВВС News Україна припустив, що домовитися з МВФ про транш вдасться в цьому році, але кошти надійдуть уже в наступному.

«У нас ці кошти, звичайно, передбачені в бюджеті. Більше того, у нас були передбачені два транші від МВФ (по 700 млн дол. кожен — ред.). Ми виконали всі структурні «маяки» для першого перегляду. Звичайно, зараз вже є інші структурні «маяки», за якими ми ще в процесі виконання. Я не можу сказати категорично, що коштів не буде. Може виявитися так, що це рішення якимось чином буде знайдено. Але я не хочу давати якісь оптимістичні обіцянки щодо цього. Більш вірогідним сценарієм, я б сказав, дуже високо ймовірним, що нам вдасться домовитися в поточному році про місію і ці кошти будуть вже в наступному році», — додав Марченко.

Зараз питання не стільки в транші, а в меседжі і взаємодії, стверджує міністр.

«Якщо ми зможемо переламати негативний наратив останніх місяців, це вже буде великою перемогою, я вважаю. Тому що це відкриває нам шлях до отримання макрофінансової допомоги, до відновлення переговорів зі Світовим банком, і так далі», — резюмував Марченко.

Раніше радник глави Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що в цьому році Україна не отримає транш МВФ. Пізніше в НБУ назвали причину відсутності траншу МВФ. Україна не встигає виконати всі вимоги Фонду. Хоча спочатку МВФ обіцяв два транші за два закони, але потім висунув додаткові вимоги.

Джерело

Залишити коментар