25.4 C
Kyiv
02.07.2022
Image default
УКРАЇНА

МОЗ про жорсткий карантин: Якщо буде, то як навесні

Жорсткого карантину не буде, поки достатньо місць в лікарнях

При введенні жорстких обмежень будуть враховувати епідеміологічну ситуацію і стан економіки.

Влада буде змушена ввести посилений карантин в разі значного погіршення епідеміологічної ситуації з коронавірусом, заявив глава МОЗ Максим Степанов в ефірі каналу Україна 24 в середу, 25 листопада.

“Зрозуміло, що ми дивимося і говоримо про те, що у нас таке можливо, що може бути більш жорсткий карантин. Зрозуміло, що з точки зору епідеміології та розриву цього ланцюга найкращий метод – це повний розрив передачі хвороби на три тижні. Тоді ми можемо відчути той ефект, який в принципі відчули європейські країни, які вводили такі обмеження. Це я кажу з чисто медичної точки зору”, – сказав міністр.

При цьому він зазначив, що потрібно враховувати стан економіки.

“Є й інша сторона – це економіка нашої країни. Це дуже важливо. І коли ми пропонуємо повний жорсткий карантин, то відразу є розрахунки Міністерства фінансів, чи можемо ми це витримати, або не можемо. Ми завжди виходимо з цих двох речей і намагаємося шукати баланс. Але зрозуміло, що можуть бути такі обставини, що ми повинні будемо це ввести чисто з точки зору збереження нашого життя. Якщо ми говоримо про повний жорсткий карантин, він стосуватиметься всіх без винятку, як це було навесні”, – заявив Степанов.

Раніше міністр назвав умовою жорсткого карантину заповненість COVID-ліжок на 80%. Зараз цей показник перебуває на рівні 52%.

Джерело

Залишити коментар