28.2 C
Киев
28.07.2021
Image default
Події

Мовне питання нам скинули згори, щоб ми не думали про нагальні проблеми, – політолог

Українська мова відтепер має звучати всюди Фото з відкритих джерел

Це питання, яке завжди роз’єднувало українців, констатував Василь Вакаров

Мовне питання українцям скинули згори, щоб вони не думали про ті нагальні проблеми, які існують в Україні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Василь Вакаров.

Експерт зауважив, що станом на сьогодні в Україні існує низка проблем – триває пандемія коронавірусу, відбувається локдаун, в економіці спостерігається падіння, не вирішене питання Донбасу і Криму.

«І тут нам, щоб ми не думали про ці проблеми насущні, які у нас є, тут нам згори так – бабах! – говорять, а от вам, з мовою будемо розбиратися! Я вважаю, що це не те, що не на часі, це взагалі питання, яке завжди нас роз’єднувало. А раніше мовне питання виникало перед виборами або під час виборів. За 30 років незалежності України завжди, як тільки мовне питання, отже, вибори, або навпаки, як тільки вибори, відразу мова», – сказав Василь Вакаров.

Новини за темою: Через примус мовна політика не робиться, – Микола Катеринчук

Політолог додав, що мовне питання – штучне.

«Ми говоримо про тему, яка є штучною. Якщо ми говоримо про захист української мови, про створення продукту українською мовою, про створення програм, про створення фільмів, які були би конкурентоспроможними, і не тільки на території України чи РФ, а й на території Угорщини, Чехії, Словаччини, Німеччини… Давайте над цим думати!» – закликав експерт.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги державною мовою.

Як повідомляли, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, як діяти у випадку відмови працівників обслуговувати українською мовою.

Джерело

Залишити коментар