27.01.2022
Image default
УКРАЇНА

Міноборони замовило у заводу Антонов три літаки

Фото: president.gov.ua Антонов побудує три літаки для ЗСУ

ЗСУ отримають три нові літаки для доставки особового складу, озброєння і легкої військової техніки, а також для транспортування вантажів.

Міноборони та ДП Антонов підписали Меморандум про співпрацю у будівництві літаків для потреб ЗСУ. Про це повідомляє прес-служба офісу президента у вівторок, 29 грудня.

На першому етапі йдеться про три нових військово-транспортних літаки Ан-178. Їх можна використовувати для доставки особового складу, озброєння і легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів.

Зеленський запропонував держзамовникам продовжити роботу за новими контрактами на виготовлення Ан-178 вже з 2021 року, а Кабміну — опрацювати питання про створення в 2021 році української авіакомпанії, яка буде користуватися літаками Антонова. Він також доручив розробити Державну науково-технічну програму з розвитку авіапромисловості на 2021-2030 роки та підготувати проведення відповідного засідання РНБО.

Нагадаємо, що Україна буде виробляти турецькі корвети і дрони. Це перші в історії зовнішньоекономічні угоди на товари військового призначення, укладені Міністерством оборони України.

Також повідомлялося, що в 2020 році не відбулося 138 тендерів Міноборони. Проблеми з неуспішними конкурсами властиві багатьом державним замовникам, зазначає StateWatch.

Джерело

Залишити коментар