9.9 C
Киев
29.11.2021
Image default
УКРАЇНА

Ляшко заявив, що проблему із киснем вирішили

Фото: UNICEF Ukraine Нестачі кисню немає, запевнив Ляшко

Один із двох зупинених виробників кисню завершив регламентні роботи і починає відпускати кисень.

Глава МОЗ Віктор Ляшко запевнив, що проблему з постачанням кисню до лікарень для лікування пацієнтів із коронавірусом вирішили. Про ситуацію із забезпеченням киснем він розповів у четвер, 28 жовтня.

За його словами, для постачання кисню залучено 35 виробників, у тому числі 23 виробники медичного та 12 — технічного кисню.

«Сьогодні жодного пацієнта, жодної лікарні в країні не залишено без кисню. Так, у певних лікарнях і регіонах є підвищений попит на кисень, але він контрольований і питання вирішуються оперативно і командно», — сказав міністр.

Він повідомив, що зараз до лікарень госпіталізовано 47 380 пацієнтів із COVID-19. Їх лікують у 480 лікарнях, у яких розгорнуто понад 70 тисяч ліжок для пацієнтів із COVID, з яких із киснем — понад 66 тисяч. Зараз зайняті 67% ліжок.

«Ситуація нерівномірна, і у 46 з 480 ковідних лікарень (близько 10%) ліжка з киснем вже зайняті на 100%, а у 193 (близько 40% ковідних лікарень) ліжка з киснем зайняті на рівні 75%. Інші 60% клінік критичного навантаження», — сказав він.

Також Ляшко повідомив, що один із двох зупинених виробників кисню вже завершив регламентні роботи та починає відпускати кисень.

На другому заводі на регламентні роботи триватимуть до 1 листопада.

Він відзначив зростання споживання кисню на лікування пацієнтів зі штамом дельта. Є лікарні, де двотонна ємність для рідкого кисню в попередні хвилі COVID-19 використовувалася протягом 7-10 днів, і ця лікарня потребувала підвезення кисню раз на тиждень. Зараз цієї ємності вистачає на 1-2 дні. Тому і з’являються повідомлення в засобах масової інформації, що кисню вистачає на кілька днів», — сказав він.

Міністр зазначив, що 80% усіх госпіталізованих із COVID-19 пацієнтів потребують кисню.

Нагадаємо, через брак кисню Україна почала закуповувати його в Польщі.

Джерело

Залишити коментар