16.5 C
Киев
11.04.2021
Image default
УКРАЇНА

Ляшко озвучив «найоптимістичніший» прогноз щодо вакцинації

Фото: Пресс-служба МОЗ Віктор Ляшко назвав ключовою умовою виконання плану РНБО наявність вакцин

Зараз в Україні законтрактовано близько 50% вакцин для виконання плану РНБО, зазначив Віктор Ляшко.

В Україні можливе вакцинувати від коронавірусу COVID-19 до 11 млн осіб на місяць. Тому план РНБО про вакцинацію більше половини дорослого населення до кінця 2021 року реалістичний. Про це в суботу, 10 квітня, сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє Українська правда.

За його словами, для реалізації плану потрібно, щоб «склалися всі компоненти» — наявність вакцини, бажання людей, навченість медперсоналу, наявність витратних матеріалів і зниження захворюваності на COVID.

«Якщо ми задіємо всі ресурси, які у нас є сьогодні, то від 4,5 млн до 11 млн (щеплень на місяць — ред.) ми можемо робити. 11 — це буде найбільш оптимістичний, 4,5 — найнижчий рівень. Але це при наявності всіх факторів, які я озвучив», — сказав Ляшко.

Водночас він наголосив, що ключовою умовою виконання плану буде наявність вакцин.

«Зараз у нас законтрактовано близько 50% (вакцин — ред.) для виконання цього плану. Але у нас вже є рамковий договір з Pfizer, який значно збільшує, і ще проводяться переговори. Тому реалістичність виконання існує, але ми розуміємо, що навантаження може бути в останні місяці 2021 року значно більше, ніж ми навіть розраховували», — попередив Ляшко.

Нагадаємо, в Україні за добу прищепили від коронавірусу майже 20 тисяч осіб. Найбільше щеплень вчора зробили в Київській і Львівській областях, а також в Києві.

Джерело

Залишити коментар