1.2 C
Киев
16.11.2021
Image default
УКРАЇНА

Кузін назвав число померлих після щеплення осіб

В Україні підрахували кількість летальних випадків після COVID-вакцинації

Лікар навів статистичні дані щодо несприятливих випадків після уколу тієї чи іншої COVID-вакцини з початку щеплювальної кампанії в Україні.

  В Україні 124 особи померли протягом місяця після вакцинації від коронавірусу. Усі випадки були розслідувані. Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомила прес-служба МОЗ.   За словами медика, причиною смерті пацієнтів не є щеплення.   «Окремо наголошую, що не йдеться про причинно-наслідковий зв’язок із вакцинацією. Усі завершені розслідування зв’язку з вакцинацією не виявили», — уточнив Кузін.   Він додав, що в таких ситуаціях ідеться про індивідуальну реакцію людини на препарат. «А реакція може бути на будь-яке щеплення, не тільки від Covid-19», — сказав лікар.   При цьому Кузін навів статистичні дані щодо несприятливих випадків після уколу тієї чи іншої COVID-вакцини з початку щеплювальної кампанії в Україні:  

  • CoviShield — 0,02% випадків (від загальної кількості повідомлень про несприятливі випадки після щеплення);
  • CoronaVac — 0,08%;
  • Pfizer — 0,01%,
  • AstraZeneca — 0,02%,
  • Moderna — 0,01-0,02%.

Загалом, зазначив санлікар, 0,018% українців від загальної кількості щеплених мають несприятливі події після імунізації, проте більшість випадків — несерйозні.   Нарешті, Кузін нагадав, що вакцинація є найбільш ефективним засобом захисту від коронавірусної інфекції та сприяє більш легкому перебігу захворювання у разі його виникнення.   «98-99% тих, хто перебуває в палатах інтенсивної терапії, — невакциновані», — підкреслив він.   Нагадаємо, в Україні одну дозу вакцини від коронавірусу отримали 12 228 642 особи, дві — 8 722 235 мешканців країни. Загалом проведено 20 950 877 щеплень.   Вакцинованим українцям обіцяють по 1000 гривень    

Джерело

Залишити коментар