25.09.2021
Image default
УКРАЇНА

Кузін нагадав, які вакцини можна змішувати

Фото: zik.ua У МОЗ розповіли, які вакцини поєднуються

Деякі вакцини від коронавірусної інфекції можна змішувати для першого і другого щеплення, зазначив головний санітарний лікар України.

Головний санітарний лікар України, епідеміолог Ігор Кузін нагадав українцям, що деякі вакцини можна змішувати і це не призведе до негативних наслідків. Про це у вівторок, 10 серпня, медик розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

Чиновник зазначив, що в світі існують чіткі рекомендації щодо того, які препарати від коронавірусу можна поєднувати між собою.

«Можна змішувати між собою мРНК-вакцини. Тобто, якщо перша доза Pfizer або Moderna, то друга доза може бути зроблена також Pfizer або Moderna. І ці вакцини можна змішувати», — сказав Кузін.

Також допустимо змішувати вакцину AstraZeneca з вакциною мРНК.

«AstraZeneca може бути введена яе перша доза, тоді другу дозу можна ввести мРНК-вакцину — Pfizer або Moderna», — пояснив лікар.

Лікар наголосив, що змішування інших типів COVID-вакцин на сьогоднішній день заборонено, оскільки немає доказової бази з безпеки такого процесу.

Експерт зазначив, що рішення про можливість змішування вакцин повинен приймати лікар.

«Неможливо прийти в центр вакцинації і замовити якийсь змішаний «коктейль» або змішану дозу», — резюмував Кузін.

Раніше МОЗ запропонувало зменшити період між щепленнями. Щоб вакцинувати від коронавірусу більше громадян, в МОЗ радять робити друге щеплення не через 28 днів, а через 14.

Додамо, що Україна до кінця року отримає 17 млн ​​доз Pfizer. Головний санлікар Ігор Кузін закликав українців вакцинуватися вже зараз наявними препаратами, не чекаючи чергового спалаху епідемії.

Джерело

Залишити коментар