10.5 C
Kyiv
22.05.2022
Image default
УКРАЇНА

Купівля вакцини у РФ нераціональна – Медзакупкі

Фото: t.me/stat_regions Досі не оприлюднені результати третьої фази випробувань вакцини Sputnik V

Московський Інститут Гамалії розпочав розробку вакцини одним з останніх, але оголосив про успішне завершення другої фази випробувань першим, нагадав Арсен Жумаділов.

Україна не буде закуповувати російську вакцину від коронавірусу Sputnik V, тому що це нераціонально. Про це повідомив директор держпідприємства Медичні закупівлі України (МЗУ) Арсен Жумаділов у неділю, 3 січня.

“Поки для замовлення російського продукту в сегменті якої є дешевші, більш ефективні, надійні вакцини, немає ніяких раціональних підстав”, – написав Жумаділов на своїй сторінці в Facebook.

Жумаділов зазначив, що в сегменті векторних вакцин, якою є російська вакцина-кандидат, є значна конкуренція.

“18 виробників по всьому світу знаходяться на тому чи іншому етапі розробки. Серед них є такі авторитетні гравці міжнародного фармацевтичного ринку, як AstraZeneca, Johnson & Johnson і інші. При цьому AstraZeneca вже має дозвіл на використання в низці країн включаючи Великобританію”, – заявив він.

За словами Жумаділова, “покладатися на державну російську компанію в умовах російської збройної агресії проти України в питанні забезпечення епідемічного благополуччя всієї країни – це невігластво, як мінімум”.

Також він додав, що московський Інститут Гамалії почав розробку вакцини одним з останніх, але оголосив про успішне завершення другої фази випробувань першим влітку минулого року. При цьому досі не оприлюднені результати третьої фази випробувань Sputnik V.

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко відкинув можливість реєстрації вакцини Супутник V в Україні. За його словами, в країні будуть використовуватися тільки ті вакцини проти коронавірусу, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень.

Джерело

Залишити коментар