24.2 C
Киев
27.07.2021
Image default
УКРАЇНА

Кулеба назвав Північний потік-2 політичним проектом

Фото: rbc.ua Кулеба про ПП-2: Це політичний проект, щоб обійти Україну

Проект є політично мотивованим, оскільки за доцільне залишається транзит газу через Україну, наголосив міністр.

Проект РФ Північний потік-2 є політично мотивованим, оскільки з економічної і стратегічної точок зору доцільним залишається транзит газу через Україну. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба в суботу, 19 червня.

Альтернативним маршрутом поставок зрідженого природного газу в країни Чорноморського регіону буде відкриття Туреччиною каналу Стамбул, будівництво якого Україна вітає, наголосив Кулеба на дискусії Енергетика: яке майбутнє нас чекає? в рамках Анталійського дипломатичного форуму в Туреччині.

«Найбільше питання в постачанні енергії, співпраці в цій сфері — це інфраструктура. Ми всі знаємо, звідки можна взяти енергію і куди вона повинна бути доставлена. Головне питання — як. Якщо відповідати на це питання виключно з економічної точки зору, це є одна відповідь. З політичної точки зору — зовсім інша», — сказав Кулеба.

Міністр навів як приклад реалізацію російського проекту Північний потік-2.

«Як це сталося з Північним потоком-2, проектом, який підриває енергетичну безпеку Європи, таким, що суперечить принципам диверсифікації енергопостачання. Це політичний проект, мета якого — обійти Україну з політичних міркувань, оскільки з економічної і стратегічної точок зору доцільним залишається транзит газу через територію України», — додав Кулеба.

Україна була і залишається надійним транзитером газу, нагадав міністр. Він також відзначив високий рівень співпраці з Туреччиною в усіх вимірах, включаючи енергетичну сферу, важливе значення Трансанатолійського газопроводу TANAP.

«Чекаємо з нетерпінням відкриття нового каналу, який з’єднає Чорне і Середземне моря, оскільки це можливість для поставок скрапленого природного газу в Чорноморські країни… В цьому ключі хороші відносини з Туреччиною і її інвестиції в диверсифікацію поставок енергії мають виняткове значення», — резюмував Кулеба.

Нагадаємо, що в Міненерго пов’язують високі ціни на газ з ПП-2. Росія провокує дефіцит газу в Європі, щоб примусити до реалізації Північного потоку-2, вважає глава міністерства.

Також Кулеба передрік «складні роки» української ГТС. Українська газотранспортна система опинилася під загрозою через будівництво Північного потоку-2, сенсу в якому немає, каже міністр.

Джерело

Залишити коментар