25 C
Киев
02.08.2021
Image default
СВІТ

Король боліт. В Австралії виявлено новий вид древніх крокодилів

Ілюстративне фото Фото з відкритих джерел

Його назвали Paludirex vincenti

Дослідники з Університету Квінсленда ідентифікували новий вид доісторичних крокодилів, який назвали Paludirex vincenti. Про це повідомляє EurekAlert.

Кандидат в докторантуру Університету Квінсленда Йорго Рістевські сказав, що автори відкриття назвали цей вид на честь Джеффа Вінсента, який виявив гігантський скам’янілий череп цієї істоти.

«По-латині Paludirex означає «король боліт», а vincenti шанує покійного містера Вінсента», — сказав він.

«Болотний король був страхітливим крокодилом. Його скам’янілий череп становить близько 65 сантиметрів, тому, за нашими оцінками, Paludirex vincenti мав довжину не менше п’яти метрів. Найбільший крокодил сьогодні — це індо-тихоокеанський крокодил Crocodylus porosus, який виростає приблизно до таких же розмірів», — розповів учений.

Paludirex vincenti був одним з головних хижаків Австралії кілька мільйонів років тому, здатним полювати на гігантських доісторичних сумчастих.

Новини за темою: Цікава знахідка у надрах Румунії: Вчені натрапили на отруйного хижака – багатоніжку

Куратор Йорго Рістевські, доктор Стів Солсбері, сказав, що в Австралії існували різні види доісторичних крокодилів.

«Крокодили були важливим компонентом фауни Австралії протягом мільйонів років Але два види, які у нас є сьогодні, — Crocodylus porosus і Crocodylus johnstoni — з’явилися недавно і не були частиною ендемічної крокофауни, що існувала тут близько 55 мільйонів років тому», — сказав доктор Солсбері .

«Важко сказати, чи зник Paludirex vincenti в результаті конкуренції з такими видами, як Crocodylus porosus. Альтернативою є те, що він вимер через висихання клімату і скорочення річкових систем, в яких він колись жив — в даний час ми досліджуємо обидва сценарії», — зазначили автори відкриття.

Новини за темою: У Канаді виявили мумію вовченяти, яке жило 57 тисяч років тому

Раніше повідомлялося, що у Туреччині археологи розкопали древню статую священника, якій, імовірно, близько двох тисяч років. Вчені вже охрестили артефакт найкрасивішою знахідкою 2020 року. 

Джерело

Залишити коментар