18.1 C
Kyiv
16.05.2022
Image default
СВІТ

Колізей заговорив українською: Зеленська повідомила про запуск ще одного аудіогіда

Олена Зеленська Фото з відкритих джерел

Це дев’ята реалізована ініціатива за цей рік

У Колізеї в Римі відбувся запуск дев’ятого українського аудіогіда в межах проєкту першої леді України Олени Зеленської з впровадження україномовних аудіогідів у музеях світу. Про це повідомляє Офіс президента. 

Як зазначається, впровадження україномовних аудіогідів є частиною напрямку “культурна дипломатія”. Цей проєкт покликаний поширювати українську мову у світі. Цього разу українська зазвучить в Колізеї – найбільшому амфітеатрі Стародавнього Риму.

За кількістю відвідувачів Колізей посідає перше місце у світі серед усіх культурних пам’яток (споруд) і третє – серед музеїв, поступаючись лише Лувру та Національному музею Китаю. Відомо, що “голосом” аудіогіда став український актор дубляжу Юрій Сосков.

Новини за темою: Гід по Україні: Яке місто пасує вам для зустрічі Нового року і Різдва

“Вперше ідея впровадження україномовних аудіогідів з’явилася в мене у Берліні під час автобусної екскурсії містом. Насправді, це було вперше, коли в переліку можливих мов я побачила українську”, – розповіла Олена Зеленська.

Вона також анонсувала, що наступного року україномовні аудіогіди запрацюють у лондонському Тауері, Версальському палаці, Національному природознавчому музеї в Берліні, музейному комплексі Ватикану, Меморіальному комплексі історії Голокосту – Яд Вашемі, Державному музеї мистецтв імені Ігоря Савицького в Узбекистані.

Новини за темою: Реформування шкільного харчування: Зеленська розповіла, які зміни відбудуться після Нового року

Нагадаємо, раніше україномовні аудіогіди заявилися в Туреччині – в музеях Долмабахче й Ефес та Національному парку Гьореме. 

Джерело

Залишити коментар