10.6 C
Киев
23.10.2021
Image default
СВІТ

Китайські вчені виявили в кажанів нові коронавіруси, здатні передаватися людям

Фото з відкритих джерел

Також вчені розкрили нові припущення про появу COVID-19 у людини

Вчені Уханьского інституту вірусології прийшли до висновку, що кажани на півдні і південному заході Китаю можуть бути носіями інших типів коронавірусів, здатних передаватися людині. Про це заявила вірусологиня закладу Ши Чженлі, передає The Guardian.

Зазначається, що віруси, подібні до SARS-CoV-2, можуть бути поширені в природі країн Південної Азії. За словами вченої, попри те, що кажани були першопочатковим носієм COVID-19, до людини вірус потрапив через «проміжну тварину». «Цього проміжного носія доведеться визначити», – сказала Чженлі.

Наразі невідомо, протягом якого часу COVID-19 циркулював серед тварин або людей до виявлення наприкінці 2019 року. Водночас професор Едвард Холмс заявив, що коронавірусна хвороба могла циркулювати протягом декількох місяців. Припускається, що проміжною ланкою між кажаном та людиною міг бути панголін, яких до Китаю доставляють контрабандою з інших азіатських країн.

Новини за темою: Американські вчені назвали перелік продуктів, які можуть пригнічувати коронавірус

Нагадаємо, нещодавно американські дослідники виявили єдину мутацію у вірусі геному SARS-CoV-2, проти якої не діють антитіла. Як виявилося, одна мутація маскує вірус від усіх видів антитіл, а деякі маскуються вибірково від одного з трьох антитіл.

Джерело

Залишити коментар