5.7 C
Киев
09.05.2021
Image default
СВІТ

Китай має поділитися зі світом зразками, здобутими на Місяці, – NASA

Освоєння Місяця Фото з відкритих джерел

Китай сьогодні запустив ракету для збору місячного ґрунту

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) висловило сподівання, що програма КНР з транспортування зразків породи з Місяця стане корисною для всього міжнародного співтовариства, а не лише для Китаю. Про це йдеться у повідомленні на офіційному Twitter NASA.

«Із запуском Chang’e 5 Китай розпочав зусилля, для приєднання до США та колишнього Радянського Союзу для отримання зразків з Місяця. Сподіваємося, Китай поділиться своїми даними зі світовим науковим співтовариством, щоби покращити наше розуміння Місяця, як це робили наші місії «Аполлона» та програма «Артеміда», — зазначили там.

Таким чином, у NASA відреагували на повідомлення про запуск китайською стороною амбіційної космічної програми щодо доставляння гірських порід та уламків з поверхні Місяця. Програма отримала назву Chang’e 5 – на честь китайської богині Місяця.

Ключове завдання китайської місії полягає в тому, щоби пробурити два метри поверхневого шару супутника Землі та дістати звідти близько 2 кг породи. Це відкрило б для вчених можливість вивчати отриманий матеріал – вперше за останні пів століття з часів реалізації американських та російських космічних програм.

Новини за темою: Китай готує місію на Місяць для збору зразків порід

Нагадаємо, Китай успішно запустив на Місяць ракету-носій з апаратом «Чаньє-5», який має зібрати зразки ґрунту, після чого повернеться на Землю.

Джерело

Залишити коментар