0.2 C
Киев
28.01.2021
Image default
СВІТ

Катастрофа МАУ: Іран відкликав пропозицію про виплату компенсацій сім’ям загиблих

Фото з відкритих джерел

Відповідні видатки мали б бути закладені у бюджет Ірану на 2021 рік

Іран відкликав пропозицію про виплату сім’ям загиблих в катастрофі літака «Міжнародних авіаліній України». Кошти на компенсації хотіли виділити з фонду національного розвитку. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, передає «Громадське радіо».

За його словами, уряд Ірану відкликав пропозицію щодо закладання в бюджет на 2021 рік 200 млн євро для компенсації рідним загиблих в авіакатастрофі.

«Передбачалося, що 200 млн євро виділять саме з фонду національного розвитку, що спричинило серйозні внутрішні дискусії в іранському суспільстві, але ми будемо вітати плани іранського уряду зарезервувати певну суму коштів у бюджеті для виплати компенсацій», — заявив Єнін.

Він зазначив, що про розмір компенсацій поки не починали переговори з іранською стороною.

«Позиція України виходить з того, що рівень компенсації значною мірою буде залежати від обставин катастрофи та від рівня співпраці іранської сторони, зокрема, з Україною щодо забезпечення об’єктивного і неупередженого розслідування катастрофи», — підкреслив заступник міністра.

Новини за темою: Збиття літака «МАУ» в Ірані: У МЗС заявили, що Тегеран не допустив українських слідчих до допиту підозрюваних

Раніше повідомлялося, що Україна планує звертатися у Міжнародний суд Організації об’єднаних націй щодо збитого в Ірані літака «Міжнародних авіаліній України», якщо переговорні можливості з Іраном будуть вичерпані.

Джерело

Залишити коментар