25.09.2021
Image default
Події

Катастрофа Ан-26: Порушення були допущені як на стадії підготовки до польотів, так і на стадії здійснення польотів, – ДБР

Телеканал ZIK

В ДБР ще не встановили виключно всіх осіб, причетних до катастрофи літака Ан-26 під Чугуєвом

Експертизами було встановлено, що порушення, які призвели до загибелі військовослужбовців в авіакатастрофі Ан-26 біля Чугуєва, мали системний характер і були допущені як на стадії підготовки до польотів, на стадії здійснення польоту, правил експлуатації літального апарату, так і на стадії, коли вже сталася кризова ситуація.

Про це під час брифінгу ДБР про результати роботи щодо падіння літака Ан-26, який транслював телеканал ZIK, заявив заступник керівника Спеціалізованої військової прокуратури в оборонній сфері Сергій Личик.

Зі слів Сергія Личика, в ДБР ще не встановили виключно всіх осіб, причетних до катастрофи літака Ан-26 під Чугуєвом. За результатами експертизи надано інформацію щодо можливих порушень й інших осіб.

Він також зазначив, що за результатами численних експертиз порушення правил польотів, їх підготовки, а також експлуатації літальних апаратів мали системний характер.

«Ці порушення були допущені як на стадії підготовки до польотів, оскільки на борт літака були допущені особи, які взагалі там не мали бути, як на стадії здійснення польоту, коли політ дозволявся із порушенням як правил експлуатації літального апарату і правил здійснення польоту, так і на стадії, коли вже сталася кризова ситуація, коли керівництвом польотів не було вжито адекватних заходів для того, щоб уникнути цієї катастрофи. Ланцюг цих подій, ланцюг недбальства і окремих свідомих порушень правил польотів у підсумку призвели, згідно висновку експертизи, до катастрофи літака і загибелі військовослужбовців», – заявив Сергій Личик.

Новини за темою: Авіакатастрофа Ан-26 біля Чугуєва: Названо п’ять причин трагедії

Як повідомляли, командувачу Повітряних сил України Сергію Дроздову оголосили підозру у справі катастрофи військового літака Ан-26 на Харківщині.

Дроздова підозрюють у недбальстві, а командира військової частини та керівника польотів військової частини – в порушенні правил польотів.

Нагадаємо, 25 вересня поблизу міста Чугуєва розбився військовий літак Ан-26, на борту якого перебували курсанти Харківського національного університету Повітряних сил.

У результаті авіакатастрофи загинули 26 осіб, серед яких курсанти та представники офіцерського складу. Один курсант-третьокурсник вижив. 

 

Джерело

Залишити коментар