5.7 C
Киев
09.05.2021
Image default
СВІТ

Карпатський регіон перебуває у реальній небезпеці через незаконні вирубки й зміни клімату, – ООН

Фото з відкритих джерел

Як приклад негативних наслідків незаконної вирубки лісів в ООН навели повені в Українї

Виконавчий директор програми ООН з питань довкілля Інгер Андерсен заявила про наявність серйозних загроз для країн Карпатського регіону через вирубку лісів та зміни клімату. Про це вона повідомила під час зустрічі з представниками Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини та України, передає пресслужба програми.

За словами Андерсен, Карпатський регіон перебуває в реальній і безпосередньої небезпеці. «Праліси Карпат та їх унікальне біорізноманіття зникають із загрозливою швидкістю, деревина незаконно вирубується і перевозиться через кордони гірських держав і за їх межі. Це має безліч наслідків», – сказала представниця ООН.

Зокрема, вона заявила про те, що причиною кількох руйнівних повеней, які за останні роки пережила Україна, стала незаконна рубка лісів.  «Села та дороги затоплені. Мости зруйновані. Люди загинули. Повені частково пов’язані зі зміною клімату. Але незаконні рубки, що відбуваються під прикриттям труднощів, яких зазнала Україна, знищили великі шматки лісу, які вбирають надлишки води та забезпечують захист від повені», – висловилася Андерсен.

Водночас представниця ООН зазначила, що Румунії незаконні рубки за останні 20 років обійшлися в більш ніж п’ять мільярдів євро. У зав’язку з цим Андерсен звернулася до країн Карпатського регіону з закликом зміцнювати верховенство права для забезпечення захисту навколишнього середовища, а також збільшити співпрацю й боротися змінами клімату.

Новини за темою: В ООН вважають, що зміна клімату щорічно може коштувати світу 20 млрд доларів

Нагадаємо, не так давно Кабінет міністрів України виділив Закарпатській області 37 млн грн на відновлення доріг після повені. Кошти спрямують на ліквідацію наслідків негоди.

Джерело

Залишити коментар