24.3 C
Киев
16.06.2021
Image default
СВІТ

Життя на Марсі може бути сховане всередині: Вчені висунули нову гіпотезу щодо Червоної планети

Марс Фото з відкритих джерел

Це може бути пов’язане із таненням нижніх шарів льодовиків

Вчені зі Сполучених Штатів уважають, що розвиток життя на Марсі може відбуватися глибоко всередині планети. Про це повідомляє «Урядовий кур’єр». 

Згідно з повідомленням, американські дослідники зробили комп’ютерне моделювання, яке показало, що розпад радіоактивних елементів (урану, калію і торію) у надрах Червоної планети міг створити достатню кількість енергії для танення нижніх шарів льодовиків, забезпечивши необхідний для розвитку життя обсяг ґрунтових вод.

Слід зауважити, що, на думку науковців, цей процес міг відбуватися, навіть якщо зовні Марс був посушливим і холодним, як сьогодні. Таким чином надра Марса можуть бути резервуаром життя, яке сформувалося завдяки гідротермальній активності та хімічним реакціям у воді і породах.

Новини за темою: Марсохід Perseverance спробує створити кисень на Марсі

«Надра Марса можуть бути найдовготривалішим і найприхованішим інопланетним населеним середовищем», – зазначив учений, один із провідних авторів дослідження Луджендра Оджха.

Як зазначається, Марс розташований далі від Сонця, ніж Земля, а чотири мільярди років тому, коли тільки відбувався процес його формування, Сонце виробляло приблизно на 30% менше енергії, ніж сьогодні.

Новини за темою: На Марсі виявили сліди мегаповеней

Все це вказує, що на початку свого існування Червона планета була прохолодним місцем. Однак її на поверхні є маса геологічних слідів існування річок, тому на Марсі все ж було досить тепло для рідкої води.

«Навіть якщо припустити, що атмосфера раннього Марса містила парникові гази, на планеті все одно не могли скластися умови для підтримки життя в довгостроковій перспективі. Але якщо в надрах Марса був виражений геотермальний нагрів, то ймовірність розвитку життя була значно вищою», — додає Луджендра Оджха.

Новини за темою: Марсохід NASA відправив на Землю аудіофайл

Нагадаємо, раніше генеральний директор компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що відправити людину на Марс зможуть через 4-6 років.

Джерело

Залишити коментар