22.9 C
Kyiv
05.07.2022
Image default
УКРАЇНА

Жителі Львівщини знайшли радіоактивний контейнер

Фото: Imagо (иллюстративное) Влада Львівщини думає, що робити з радіоактивною знахідкою

Незважаючи на напис “Обережно! Радіоактивно!” місцеві жителі принесли знахідку додому. Зараз її взяли під охорону.

У лісі Дрогобицького району Львівської області місцеві жителі знайшли металевий контейнер з радіоактивним Цезієм-137. Про це повідомили в департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА, пише УНН.

Контейнер був виявлений 11 червня в лісі біля села Модричі. Пізніше він був доставлений на територію приватного господарства в місто Борислав.

“На контейнері було виявлено напис -” Обережно! Радіоактивно!”… За попередньою інформацією, контейнер містить Цезій-137 і є промисловим гама випромінювачем. Радіаційний фон контейнера становить 6,7 мікрозіверта”, – розповіли в ОДА.

Зараз контейнер обгороджений і охороняється. Вирішується питання про місце його утилізації.

Зазначимо, що природний радіаційний фон становить від 0,05 до 0,2 мікрозіверта на годину. При впливі протягом декількох годин вважається безпечним випромінювання на рівні не більше 10 мікрозівертів на годину (1 мілірентген).

Раніше на залишеному підприємстві в Житомирській області СБУ виявила джерело радіоактивного випромінювання Криптон-85. Устаткування вилучено та передано для проведення експертного дослідження та утилізації.

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Залишити коментар