24.2 C
Киев
04.08.2021
Image default
СВІТ

Жертвами були не тільки політики: У Bellingcat анонсували публікацію про отруєння за участю ФСБ Росії

Журналіст Христо Грозєв Фото з відкритих джерел

Розслідувачі обіцяють оприлюднити матеріал протягом двох діб

Учасник розвідувальної групи Bellingcat Христо Грозєв заявив, що у найближчі дві доби буде опубліковано матеріал про усунення «небажаних громадян» для РФ, які були здійснені за участю ФСБ Росії. Про це він повідомив у спецстрімі «Ехо Москви».

За словами Грозєва, матеріал, який невдовзі оприлюднять, буде «бомбою». Розслідувач натякнув, що жертвами отруєнь були не тільки політики. 

Новини за темою: Німеччина передала Росії протоколи допиту Навального й очікує «адекватного розслідування злочину»

Нагадаємо, місяць тому Bellingcat, CNN і The Insider опублікували спільне розслідування, в якому говориться, що на основі даних про білінг телефонних переговорів вдалося встановити імена як мінімум восьми агентів ФСБ, які причетні до отруєння російського опозиціонера Олексія Навального нервово-паралітичною речовиною «Новачок». За даними розслідувачів, отруєння в Томську було другою спробою замаху на політика.

Згодом журналіст Христо Грозєв заявив, що співробітники ФСБ, які ймовірно отруїли Навального, можуть бути причетні до декількох вбивств та замахів на території Росії. 

Нагадаємо, інцидент з отруєнням опозиціонера стався у серпні 2020 року. Тоді Навального забрали в лікарню з ознаками отруєння у важкому стані. Деякий час він перебував під апаратом ШВЛ. Спочатку чоловік знаходився у медзакладі Омська, однак пізніше його доставили в клініку Charite в Берліні.

Через деякий час медики у Німеччині визначили, що Навального отруїли речовиною групи «Новачок». Це також підтвердив Інститут оборонних досліджень Швеції та низка інших лабораторій.

Джерело

Залишити коментар