28.2 C
Kyiv
04.07.2022
Image default
СВІТ

Євросоюз та Британія домовилися про умови торгівлі після Brexit

Фото з відкритих джерел

У ЄС вважають, що угода захистить інтереси блоку та конкуренцію

Європейський Союз та Велика Британія успішно домовилися про текст угоди щодо майбутніх відносин сторін після Brexit. Про це повідомила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен під час пресконференції.

За словами єврочиновниці, документ захистить інтереси Євросоюзу та конкуренцію. “За цю угоду варто було битися. Зараз ми маємо чесну та збалансовану угоду з Великобританією. Це захистить наші інтереси ЄС, забезпечить чесну конкуренцію та забезпечить передбачуваність для наших рибальських спільнот. Європа рухається далі”, – написала фон дер Ляйен у Twitter.

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела, Велика Британія за угодою повернула собі контроль над межею, торгівлею, судовою системою та риболовними водами, а документ заснований на нульових митах та квотах.

Водночас співрозмовник Reuters зазначив, що Лондон домігся того, що Європейський суд не матиме влади при вирішенні суперечок, які в майбутньому можуть виникнути у Британії  та Євросоюзу. Зокрема, для офіційного Лондона це було принциповим моментом.

Новини за темою: ЄС подав позов до Британії через порушення договору про Brexit

Нагадаємо, на початку жовтня прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провели телефонну розмову, під час якої домовилися про новий раунд переговорів щодо умов торгівлі після Brexit. Тоді в ЄС заявили про необхідність затвердження угоди до кінця місяця, щоб Євросоюз мав достатньо часу ратифікувати угоду в 2020 році.

Джерело

Залишити коментар