25.4 C
Kyiv
02.07.2022
Image default
СВІТ

Євродепутати звернулися до віце-президента Єврокомісії з вимогою відреагувати на безпрецедентні дії влади проти угорців в Україні

Фото з відкритих джерел

Ряд євродепутатів направили на адресу віце-президента Єврокомісії, верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля лист з вимогою відреагувати на безпрецедентні дії проти угорців в Україні. 

У числі європарламентарів, які звернулися до Борреля присутні: Андреа Бочкор (ЄНП), Андор Делі (ЄНП), Тамаш Дойч (ЄНП), Кінга Гал (ЄНП), Еніке Дьєрі (ЄНП), Андраш Дюрк (ЄНП), Балаж Хідвегі (ЄНП), Дьордь Хелвеньї (ЄНП), Лівія Ярока (ЄНП), Адам Коса (ЄНП), Едіна той (ЄНП), Ласло Трочаньї (ЄНП), Лорант вінче (ЄНП), юліу Вінклер (ЄНП). 

“30 Листопада щодо угорських організацій в Україні були зроблені скоординовані дії з боку українських правоохоронних органів. Десятки озброєних спецпризначенців зі Служби безпеки України (СБУ) вторглися в квартиру Ласло Брензовича, президента Угорської культурної асоціації Закарпаття і колишнього депутата Верховної Ради, а також в офіси Угорських партійних і благодійних фондів для проведення обшуків. Ордер на обшуки був заснований на сфабрикованих політичних звинуваченнях, що порушують права угорської меншини. Метою цієї операції із забезпечення безпеки було покласти край діяльності угорської меншини і залякати угорців в Україні та їх лідерів.

З 2017 року відбувалися випадки систематичних порушень прав національної меншини (які почалися з Закону Про освіту та Закону Про державну мову), мала місце ворожа риторика щодо угорців у ЗМІ, здійснювалися злочини на ґрунті ненависті, марші, провокації з боку націоналістичних воєнізованих груп та сайту “Миротворець” і, навіть, підпал і вибух бомби в штаб-квартирі угорської партії. Список занадто довгий, щоб згадати все”, – йдеться в тексті звернення. 

У зв’язку з цим євродепутати вимагають від верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки письмової відповіді на два питання:

1. Коли Європейська комісія діятиме і не замовчуватиме ці випадки, що загрожують існуванню національної меншини?

2. Які дії зроблять віце-президент / верховний представник для запобігання повторення подібних страшних дій?

Нагадаємо, нещодавно в Закарпатській області виявили на будівлі однієї із сільських рад послання із погрозами угорському населенню від начебто “Правого сектора”.

Джерело

Залишити коментар