-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

ЄС запровадив нову «темно-червону» зону COVID-19: Що це означає

ЄС оновив зони захворюваності на коронавірус

Фото з відкритих джерел

Мандрівникам із неї потрібно обов’язково здавати тест на коронавірус і відбувати самоізоляцію

Рада Європейського Союзу внесла зміни до рекомендації щодо скоординованого підходу до обмежень вільного пересування у відповідь на пандемію COVID-19, додавши нову категорію обмежень — «темно-червону» зону карантину. Про це повідомляє її пресслужба.

«Згідно з оновленою рекомендацією, новий колір (темно-червоний) додається до існуючих категорій зеленого, оранжевого, червоного та сірого на щотижневій карті, опублікованій ECDC», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, темно-червоне забарвлення свідчитиме про дуже високий рівень захворюваності на COVID-19. Зокрема, його присвоюватимуть тим районам, де упродовж останніх 14 днів зафіксували 500 або більше випадків інфікування на 100 000 осіб.

При цьому додається, що до мандрівників із «темно-червоної» зони буде особлива увага, до них застосовуватимуть посилення контролю дотримання необхідних карантинних норм.

«Держави-члени повинні вимагати від осіб, які подорожують із району, класифікованого як темно-червоний: пройти тест на зараження COVID-19 до прибуття та пройти карантин / самоізоляцію», — повідомили в Раді Європи.

Окрім цього туристам із «червоної», «помаранчевої» та «сірої» зон захворюваності на коронавірус, потрібно буде здавати ПЛР-тест безпосередньо перед вильотом. Втім, перевізників і транспортних робочих звільняють від цього звільняють. Якщо ж країна все-таки вирішила ввести таку вимогу, рекомендується використовувати експрес-тести на антиген.

Також не потрібно робити тестування мешканцям прикордонних районів і тим, хто часто перетинає кордони.

Як повідомляється, такі нововведення покликані стримувати поширення коронавірусної пандемії у світі.

«Ці оновлені заходи є скоординованою реакцією на зростання кількості інфекцій та ризики, які представляють нові трансмісивні нові варіанти вірусу всередині та за межами ЄС», — зазначили в Раді Європи.

Таким чином, також намагатимуться знизити кількість несуттєвих подорожей.

Новини за темою: Нова зона карантину: ЄС оновлює епідеміологічну мапу країн

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров’я України збільшило перелік країн, які потрапили у червону зону за рівнем захворюваності на COVID-19. Список поповнили ще 6 держав світу.

Джерело

Залишити коментар