10.5 C
Киев
16.10.2021
Image default
УКРАЇНА

ЄС закликає РФ до відповіді за війну на Донбасі

Фото: Getty Images В ЄС зробили заяву про ситуацію на Донбасі

Росію закликали визнати свою відповідальність за конфлікт на сході України і прибрати військову техніку і військових з непідконтрольних Києву територій.

В Євросоюзі закликали Росію припинити фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і використовувати свій вплив на них для припинення вогню. Про це йдеться в спільній заяві за підсумками 23-го саміту Україна — Європейський Союз, яку затвердили президент України Володимир Зеленський, президент Європейської ради Шарль Мішель і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Зокрема, в ЄС наголосили на важливості повного впровадження заходів, про які було домовлено під час нормандського саміту в Парижі в грудні 2019 року, а також повного виконання Мінських домовленостей, підкреслюючи відповідальність Росії як сторони конфлікту.

В Євросоюзі також вітали конструктивний підхід України в переговорах в нормандському форматі і Тристоронній контактній групі і закликали Росію теж діяти конструктивно і брати сумлінну участь в переговорах у рамках цих форматів для вирішення конфлікту.

«Ми засуджуємо порушення припинення вогню збройними формуваннями, які підтримуються Росією, а також закликаємо Росію повністю визнати свою відповідальність в цьому контексті і використовувати свій значний вплив на збройні формування, які вона підтримує, відновити всеосяжне припинення вогню, виконати Мінські домовленості в повному обсязі, надати вільний і безперешкодний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до непідконтрольних уряду України ділянок вздовж українсько-російського державного кордону, відповідно до її мандату», — йдеться в заяві.

В Євросоюзі також висловили жаль щодо рішення Росії не погоджуватися на продовження наглядової місії ОБСЄ на двох контрольно-пропускних пунктах українсько-російського кордону (Гуково і Донецьк).

«Ми повторили наш заклик до Росії негайно припинити підбурювання конфлікту наданням фінансової та військової допомоги збройним формуванням, які вона підтримує, а також вивести російські війська і техніку від східного кордону України і Кримського півострова», — наголошується в тексті.

В ЄС зазначили, що стурбовані присутністю російської військової техніки і особового складу на непідконтрольних уряду України територіях Криму і Донбасу.

«Ми настійно вимагаємо від Росії виконати свої зобов’язання відповідно до Віденського документу, а також забезпечити більшу прозорість і достовірно пояснити розгортання військових сил і техніки в цих районах», — сказано в документі.

Крім того, в Євросоюзі закликали РФ негайно звільнити всіх українських політв’язнів, яких незаконно утримують на російській території і в захопленому Криму.

Урсула фон дер Ляєн закликає Російську Федерацію визнати відповідальність як сторони конфлікту за врегулювання ситуації на Донбасі, про це вона заявила за підсумками засідання 23 саміту Україна — ЄС, який тривав у Києві.

Президент Єврокомісії сказала, що Україна може бути впевнена в непохитній підтримці і відданості Євросоюзу щодо її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності.

Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський провів відеоконференцію з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Ангелою Меркель, в ході якої обговорювалася ситуація на Донбасі.

Джерело

Залишити коментар