9.8 C
Киев
29.04.2021
Image default
Політика

Єрмак проти Тимошенко — як зміниться інформаційна політика Слуги народу

Андрій Єрмак Фото: УНІАН

У парламентській фракції «Слуга народу» під тиском голови Офісу президента Андрія Єрмака змінилася медіа-команда, яку раніше курував його заступник Кирил Тимошенко. Втім, рокіровка заступника голови фракції «слуг» Євгенії Кравчук на чужу Рену Назарову навряд чи змінить медійне «обличчя» СН. Чому такі перестановки можуть лише додати хаосу в інформполе, пов’язане з президентською політсилою, читайте в матеріалі «Апострофа».

В одному з найважливіших напрямків політики «Слуги народу», медійно-інформаційному, відбуваються великі зміни, пов’язані зі зміною команд. Парламентський порядок денний «Слуги народу» перехоплює команда Андрія Єрмака. Однак без партійної дисципліни і ухвалення адекватних рішень навіть найефективніша технологічна і медійна команда не здатна допомогти партії влади змінити своє обличчя.

Ще до недавнього часу відповідальною за медіа-напрям в «Слугу народу» була заступниця глави фракції СН і глава комітету з гуманітарної політики Євгенія Кравчук. Її відносять до групи впливу заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка, який досить довго захищав медійну команду «слуг» від зазіхань спочатку Андрій Богдана, а потім і Андрій Єрмака. Але останнім часом глава ОП прагне зміцнитися медійно, мабуть, чекаючи вже в енний раз перенесеного релізу документального фільму від Bellingcat про провал спецоперації СБУ по «вагнерівцям».

Як повідомили «Апострофу» низка джерел в Верховною Радою, паралельно з вибудовуванням співпраці з медіа Єрмак провів вельми серйозну узурпацію в медіа-полі у Верховній Раді, відповідальність за яке ніс Кирило Тимошенко. Глава Офісу Зеленського змістив керівництво медійного треку «слуг», і замість Кравчук в лютому просунув на посаду колишню телеведучу Рену Назарову. Киянам вона відома по ток-шоу «Київський форум», а також тим, що була депутатом Київради від «УДАР» з 2014 по 2015 рік. Її чоловік, колишній нардеп Юрій Збітнєв свого часу мав відношення до партії Віталія Кличка.

За словами джерел «Апострофа», Назарова активно займається побудовою нової медіа-команди «слуг», консультує основних спікерів партії і довірила проводити тренінги відомому у вузьких колах Густаву Водичці, який позиціонує себе фахівцем з майстерності публічної промови.

На думку політолога Андрія Золотарьова, рокіровка Кравчук на Назарову принципово нічого не змінить.

«Євгенія Кравчук — досить професійний піар-менеджер, я її пам’ятаю, як прес-секретаря кропу. Вона цілком справлялася зі своїми професійними обов’язками, тобто в нестачі компетентності або досвіду її звинуватити не можна. Зміна Кравчук на Назарову, швидше за все, пов’язана з якимись внутрішніми процесами, адже ми бачимо наростаючі проблеми в партії, в тому числі рейтингові. Судячи з усього, це спроби намацати те, що на мові політтехнологів називається «червоний мазок», тобто чудо-рішення, яке виведе партію з кризи», — каже експерт

Єрмак проти Тимошенко - як зміниться інформаційна політика Слуги народу

З’їзд «Слуг народу»Фото: Апостроф / Олександр Гончаров

Як зазначає Золотарьов, серед причин того, що відбувається, не варто відкидати фактор внутрішньовидової боротьби.

У свою чергу, політтехнолог Сергій Гайдай звертає увагу на те, що «слугам» слід було б спочатку розібратися не з медійною політикою, а з діями деяких членів партії.

«Призначайте хоч найгеніальніших політтехнологів і кураторів інформполітики — ситуацію не виправите, якщо члени партії їздять до Мінська до Лукашенка (йдеться про Євгена Шевченка, — «Апостроф»), демонструють абсолютно розгнуздану тягу до розкішних вечірок під час локдауна (мова йде про нардепа Миколу Тищенка, — «Апостроф»). Повірте, що Кравчук, до якої я дуже добре ставлюся, що Рена Назарова, яку я знаю особисто, ситуацію не виправлять. Це все одно що міркувати, коли рубають голову, чи волосся повинне бути зачесане наліво, або направо», — говорить «Апострофу» Гайдай.

За його словами, є проблема і експертної, і політичної спільноти, коли людина, наприклад, робить багато хорошого, але не піклується, як це донести до суспільства: важливо, щоб цим займався професіонал, ефективний медіаменеджер. Прикладом такої проблеми Гайдай вважає те, що в Україні під час війни відсутнє поняття військового стану і військового авторитету: люди не можуть назвати імена і прізвища. На думку політтехнолога, у нас не існує замовника, який би розповів про те, що є, наприклад, генерал Кривонос, який захищав Краматорський аеропорт і не втратив бійців при цьому. При цьому є Петро Порошенко, який з одного боку підписував Мінські угоди, а з іншого — продовжував тримати бійців в ДАПі, які героїчно, але без потреби гинули. Ніхто суспільству цього не розповів.

Водночас, проблема «Слуги народу» — зовсім іншого штибу.

«Коли партія діє на публічному фронті і діє антирепутаційно, від того, що ви міняєте прес-службу, пишете багато хороших статей, проявляєте активність, багато не зміниться. Ось Порошенка б не врятувала жодна кампанія, тому що можна розповідати про 144 реформи, неймовірні досягнення держави, але, коли в холодильнику порожньо, а інформацію про Мальдіви не сховаєш — тобі не втриматися. Ніколи не можна плутати реальну роботу, яка є первинною, з інформаційним забезпеченням, яке вторинне. Мене не цікавить, як зміниться інформполітика «слуг», а як зміняться вони самі, а вони навряд чи зміняться», — підсумовує Гайдай.

Єрмак проти Тимошенко - як зміниться інформаційна політика Слуги народу

Депутати партії «Слуга народу»Фото: Апостроф / Олександр Гончаров

Його колега, заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький вважає, що зараз у «слуг» повністю провалена інформполітика.

«Я як експерт часто буваю в ефірах і бачу, як безграмотно у СН побудовані «темники». Їх, схоже, не готують, та й з підбором спікерів проблеми, можна ж знайти пару десятків спікерів, які будуть пояснювати політику партії. Потрібно вибудувати якийсь каркас, чітку інформполітику, і дотримуватися його хоч трохи», — відзначає він.

І тут абсолютна «солянка», з якої складається фракція «слуг», служить їм погану службу.

«Все залежить від джерела інформації: патріотична частина суспільства, яка голосувала за «слуг», почують Шевченка, і, якщо не почують інших точок зору, можуть подумати, що це точка зору «Слуги народу» в цілому, а це для них величезний мінус», — говорить Олексій Голобуцький.

Тут виникає й інше супутнє питання: чи стане Кирило Тимошенко байдуже дивитися, як його людей відсунули від впливу на медіаполітику партії? Очевидно, що це призведе — і вже призводить — до протистояння.

За словами Голобуцького, якщо стежити за телеграм-каналами, наближеними до Банкової, то гору в боротьбі двох керівників ОП бере то Кирило Тимошенко, то Андрій Єрмак.

«Зараз пішов підйом Єрмака, тому що превалює міжнародна повістка. Якщо нам завтра нам «дадуть щигля» — вгору піде Тимошенко», — говорить політолог.

Поки невідомо, до чого призведе черговий виток боротьби між «баштами Банкової», який цього разу вилився в зміну медійної команди «слуг». Однак керованості команді і осмисленості меседжів партії в інформаційному полі він навряд чи посприяє. Ключова проблема Офісу президента полягає в тому, що де-факто він давно поділився на табори, кожен з яких грає власну гру.

Джерело

Залишити коментар