5.3 C
Киев
12.10.2021
Image default
УКРАЇНА

Говорити нема про що. Що Медведєв пише про Україну

Фото: РИА Новости В Офісі президента України сказали, що Медведєва про російсько-українські відносини ніхто і не питав

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв опублікував статтю, в якій намагається пояснити, чому Росії не варто розмовляти з нинішнім керівництвом України.

  Гра в переговори керівництва України і Росії не припиняється вже кілька років. Розстановка сил, приблизно, однакова — Володимир Зеленський говорить, що він готовий до особистої зустрічі з Володимиром Путіним, а з Москви в різних формах натякають, що говорити нема про що.   Тепер до дискусії вирішив долучитися і «збитий льотчик» російської політики, колишній президент і прем’єр-міністр Дмитро Медведєв.   Що ж тепер кажуть у Кремлі?  

Останні заяви

  3 жовтня Зеленський знову заявив, що готовий до зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним і вважає, що вона може бути результативною.   «Ще раз підтверджую, що ми готові до цієї зустрічі. Я вважаю, що це правильний крок. Я хотів би зустрітися з президентом Російської Федерації. Мені зрозуміло, що в форматі тет-а-тет зустріч може бути досить предметною, я думаю, що оточення президента РФ не хоче, щоб він проводив цю зустріч зі мною саме в форматі тет-а-тет, тому що ця зустріч може принести несподіваний результат.   Я готовий до зустрічі в Нормандському форматі, я в принципі готовий до будь-якої зустрічі на сьогодні. Я вважаю, що будь-яка зустріч на такому рівні допоможе Україні… в питанні вирішення трагедії на Донбасі і питанні Криму. Упевнений, якщо завтра Україна скаже: давайте не обговорювати ті чи інші питання, зустріч можна наблизити. Поки ми дозволити собі такого не можемо, але я вважаю, що не треба зосереджуватися на конкретній адженді, (а дивитися) як піде зустріч. Я в будь-якому випадку вважаю, що там буде результат. Має бути. Тому що російському народу він теж потрібен», — завив Зеленський.   Після цього в російському виданні Комерсант, з посиланням на джерела повідомили, що російська сторона нібито направила Україні перелік бажаних питань для зустрічі президентів України і Росії, серед яких не згадується окупація Криму та військова агресія на Донбасі. Кремль бажає скасування санкцій, відновлення транспортного сполучення і дипломатичних відносин. У цьому списку 12 питань і майже всі стосуються двосторонніх відносин.   Зокрема, в Кремлі вважають, що на зустрічі можна було б домовитися про відновлення повноцінних дипломатичних відносин і узгодити повернення послів до Москви і Києва, зняти взаємні торгово-економічні обмеження і скасувати санкції щодо фізичних і юридичних осіб.   Крім того, в РФ хочуть, щоб два лідери домовилися про відновлення транспортного сполучення між двома країнами, а також про підготовку до 1 грудня 2022 року угоди про транзит і постачання газу на період після 2024 року.   Однак, Крим у російських темах для розмови не згадано, а питання конфлікту на Донбасі — один раз. У вигляді зауваження про те, що представники РФ у ТКГ і «нормандському форматі» підтримають будь-які мирні домовленості Києва з владою ОРДЛО.   Зрозуміло, що в Києві такий порядок розглядати всерйоз на могли в принципі.   Реакція радника глави офісу президента України Михайла Подоляка: «На жаль, змушені констатувати, що з російської сторони спостерігаються неконструктивні спроби знайти різні приводи, щоб відкласти двосторонні переговори. Вважаємо, що такі спроби не відповідають інтересам народів і України, і Росії».   Подоляк зазначив, що «той факт, що український і російський народи розділені лінією фронту, заслуговує обговорення в першу чергу».  

Виступ Медведєва

  Після цього Кремль ще й випустив тези Медведєва, у тому ж Коммерсанте. В цілому, екс-прем’єр повторив традиційні російські затвердження. За його словами, українські керівники перебувають у пошуку самоідентифікації, в той час як їх президент, «який має певні етнічні корені», змушений лавірувати між різними силами і «здійснювати моральне сальто-мортале», щоб утриматися при владі.   Медведєв стверджує, що розмовляти з приводу України потрібно зі США — «нам з васалами справу мати безглуздо. Справи потрібно вести з сюзереном».   Ну і в кінці, прямо як за Чернишевським, йде риторичне питання: що робити? І Медведєв дає на нього вичерпну відповідь: так нічого, просто чекати, коли в Україні зміниться керівництво, на більш прихильне до Москви. «Росія вміє чекати, — підводить підсумок Медведєв, — ми люди терплячі».  

Відповідь України

  В Офісі українського президента назвали «вкрай дивним, недоречним, неактуальним» текст, автором якого заявлений Дмитро Медведєв.   Радник глави ОП Михайло Подоляк зазначив, що Медведєв, який «випав з актуальної політичної повістки дня» не запрошувався до розмови про організацію переговорів між президентами України і Росії і що до колишнього президента РФ з іронією ставляться навіть у російських ЗМІ.   Подоляк озвучив кілька версій мотивів появи цього тексту.   «По-перше, Медведєв такою образливою тональністю міг спробувати показати старшим товаришам, що він ще чогось вартий. Це якщо рішення про написання такого тексту було його власним. Що сумнівно, розуміючи і приймаючи той факт, що сам Медведєв давно не виявляв ніякої виразної активності.   Інша версія — оскільки особливої репутації цінності Медведєв вже не має, рішення вкласти в його уста відкриті образи і настільки брутальну брехню може відображати той факт, що Медведєвим як слабкою фігурою, про яку ніхто не буде шкодувати, просто скористалися, щоб заявити різку шантажистську позицію» .   Більше деталей: На думку Подоляка, якщо правдива друга версія, «це відображає досить нервовий стан російського керівництва, яке просто не знає, як вивести з глухого кута відносини між Росією і цивілізованим світом».   За його словами, «текст за підписом Медведєва витриманий у такому стилі і в такій лексиці, що нагадує класичні пропагандистські тексти в радянських газетах 1930-х років».   Подоляк наголосив, що «якщо від імені держави допускається подібна стилістика, то справи кепські», а «якщо подібний текст публікується ще й у день початку візиту в Москву заступника держсекретаря США Вікторії Нуланд, який ретельно готувався, то явно хтось намагається не тільки зберегти, але і посилити курс на конфронтацію».    

Джерело

Залишити коментар