8.6 C
Киев
14.04.2021
Image default
Політика

Геннадій Москаль жорстко висловився за санкції проти контрабандистів — новини України

Геннадій Москаль Фото: Апостроф / Дмитро Олійник

Минулої п’ятниці, 2 квітня, Рада національної безпеки і оборони України схвалила черговий пакет санкцій. Цього разу їх наклали проти найбільших контрабандистів країни. Чи допоможуть ці санкції побороти корупцію на митниці, від якої держава несе мільйонні збитки, та чи можуть ці санкції бути розправою з конкурентами — про це в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповів колишній голова Луганської ВЦА та Закарпатської ОДА ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ.

⁃ РНБО ввела санкції проти низки осіб, яких підозрюють у контрабанді. Як ви їх оцінюєте?

⁃ Ці криворізькі юристи, які десь по підвалах вчилися, вже начудили такого… Я в 2014 році був депутатом Верховної Ради. Я голосував за цей закон про санкції. Ну невже не можна його прочитати?! Пункт другий частини першої говорить, що санкції можуть бути запроваджені щодо іноземних громадян, щодо іноземних юридичних і фізичних осіб, які підозрюються в терористичній діяльності. Це перше.

А єдиний юрист, який, як виявилося, вчився і не сачкував — це Разумков. Він чітко сказав. Ну так для чого цей концерт влаштовувати?

Друге: де, яка контрабанда, хто? Протріть очі, Володимире Олександровичу. Немає в Кримінальному кодексі України контрабанди. Є контрабанда лише наркотиків і вогнепальної зброї. Все інше декриміналізовано та переведено в розряд адміністративних правопорушень, як незаконне переміщення товарів через державний кордон України. Крапка.

Третє, що стосується того списку. Це конкурентів вибивають і ворогів Павлюка. От Юра Кушнір — я його знаю особисто, бо я родом з Чернігівської області — його давній ворог.

— То яка ж, на вашу думку, мета цих санкцій?

— Є два види контрабандистів: ті, хто підриває економічну основу країн Європейського Союзу і жене туди цигарки, і ті, хто підриває економічну основу України. Тобто це здебільшого розмитнення за низькими тарифами, підміна інвойсів тощо. Це здебільшого Туреччина і Китай.

Якщо цього не буде, у нас ринків не буде. Бо ринки, які торгують промисловими товарами й одягом — це якраз наслідки цього незаконного переміщення. Але тут замішана митниця — або міняють всі товарні позиції, або, якщо береться 90-100 відсотків рівномірно брюки, шкарпетки, костюми і сорочки, то потім 99% розмитнюють лише як шкарпетки. Лише по 2-3 екземпляри розмитнюються брюки, костюми, сорочки і тому подібне. Це перерозподіл ринку.

Скажіть мені, а як члени РНБО, міністр внутрішніх справ, голова Служби безпеки, міністр юстиції тощо — де ж вони були? Вони розписалися в повній бездіяльності. Так чому ж вони не документували це? Документуйте, ловіть, вилучайте. Скільки разів я писав: зробіть взаємні звірки. Поки ви не зробите взаємні звірки з нашими сусідами — що звідти випускалося, і що тут розмитнювалося…

⁃ Що, за вашим досвідом, є найбільш ефективним?

⁃ Я не знаю все законодавство в світі. Але ми єдина країна, де немає кримінальної відповідальності і немає розуміння, що таке контрабанда, в кодексі. Немає. Всі наші сусіди — Румунія, Угорщина, Словаччина, Польща — мають. У кого п’ять, в кого сім, у кого дев’ять років відповідальність.

Ввести це у кримінальний кодекс — це перше завдання. Але ж це ніхто не хоче робити, тому що всі ці спонсори 95 кварталу не будуть абсолютно нічого давати.

Друге: сама класифікація товарів, які підлягають розмитненню, дуже розмита і запроваджена дуже давно. Це все треба міняти. Якраз ті, хто працює на внутрішній митниці, класифікацію товару можуть вам розмитнити за 10 тисяч гривень, можуть за 1 000, можуть за 100. Вже сто разів казали, що це терміново треба робити.

Третє — зробити взаємні звірки. Голослівно казати про триста мільйонів збитків. Їх можна виявити лише тоді, коли зробити звірки, що завозили фірми.

Джерело

Залишити коментар