-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
Події

Фальсифікували довідки про відсутність COVID-19: У прокуратурі розповіли деталі нелегального бізнесу, який викрили у Києві

Телеканал ZIK

Як зазначили у прокуратурі, на жаль, такий «бізнес» в Україні процвітає і має свій попит

У Києві ділки через соціальні мережі шукали клієнтів і на замовлення виготовляли фальшиві довідки про негативний тест на COVID-19. За окрему плату вони перекладали «документ» іноземною мовою. 

Про це в ефірі ток-шоу «COVID-19: підтримуємо один одного» на телеканалі ZIK під час включення речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець.

Як розповіла речниця Київської прокуратури, житель Києва через соціальну мережу Фейсбук шукав покупців і виготовляв фальшиві довідки щодо негативного тесту на COVID-19, нібито проведеного методом ПЛР. Бажаючі у телефонному режимі могли замовити фальшиву довідку про негативний тест на коронавірус, окрім цього чоловік за оплату 500 гривень пропонував перекласти довідку на іноземну мову, щоб замовник міг виїхати за кордон.

«Цікавий момент, що під час обшуку в його квартирі на телефон фігуранта продовжували надходити дзвінки від людей, які бажали отримати довідку. Вони залишали свої анкетні дані, а також дату, яка має бути проставлена у цій довідці», – зазначила Надія Максимець.

Вона додала, що чоловік відправляв довідки замовникам поштовим зв’язком накладним платежем і у відділеннях зв’язку отримував кошти.

Окрім цього, як зауважила речниця прокуратури Києва, на сьогодні встановлено близько 20 епізодів отримання таких довідок, крім того вилучено приблизно таку ж кількість бланків однієї з приватних клінік, а також печатки цієї клініки для подальшого заповнення фальшивих документів.

«Тобто загалом виходить, що він мав до 30-40 таких заяв. А те, що замовлення надходили на його телефон навіть під час слідчих дій, це говорить про те, що такий бізнес процвітає і має свій попит», – розповіла Надія Максимець.

Новини за темою: На Хмельниччині виявили фальсифікованих цигарок на понад 3,5 млн гривень

Нагадаємо, ще у листопаді Казахстан не підтвердив зустріч з членами української делегації — міністром інфраструктури Владиславом Криклієм і послом України в Республіці Казахстан Петром Врублевським через нібито фальшиві довідки про відсутність COVID-19.

Так, 10 листопада Криклій планував зустрітися з прем’єр-міністром Казахстану Аскаром Маміним стосовно транзиту з Азії в ЄС за альтернативним маршрутом в обхід Росії. Однак, зустріч не була остаточно підтверджена казахською стороною.

За даними Tengrinews.kz, зустріч не відбулася через те, що українська делегація прибула в Казахстан з підробними довідками про відсутність коронавірусу. 

Також у ЗМІ додали, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль особисто вибачився перед Аскаром Маміним за інцидент і своїх підлеглих. Однак казахстанський прем’єр нібито ці вибачення приймати відмовився.

Джерело

Залишити коментар