11.2 C
Киев
27.09.2021
Image default
СВІТ

Фахівці Microsoft виявили новий вірус, який нейтралізує захист декількох популярних браузерів

Фото з відкритих джерел

Пік розповсюдження вірусу припав на серпень 2020 року

Спеціалісти компанії Microsoft виявили групу хакерських програм, які нейтралізовують вбудовані механізми захисту чотирьох найбільш популярних браузерів Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge і Яндекс. Про це йдеться у звіті щодо питання IT-безпеки. 

Як зазначається, вірус, який назвали Adrozek, може встановлювати без дозволу користувача сторонні розширення, а тоді він заспамлює вікна браузера рекламою на місці пошукової видачі.

Відомо, що вірус пов’язаний з ботнетом на базі 159 доменів, які загалом містять близько 17 300 унікальних URL-адрес, а всього мережа має 15 000 варіацій шкідливого програмного забезпечення.

Новини за темою: Зламай «Дію» та отримай мільйон: У Мінцифри заявили про пошук хакерів

За словами фахівців, вірус з’явився у травні 2020 року, а найбільше поширився в серпня, тоді він вражав близько 30 тис. пристроїв щодня. Кінцевою метою зловмисників було збільшення кількості реклами в результатах пошуку для монетизації.

Водночас Adrozek змінює налаштування безпеки та відкриває необмежений доступ до завантаження розширень і показу реклами. Вірус потрапляє на комп’ютер за допомогою виконуваного файлу, попередньо розміщеного в тимчасовій папці Windows. Після інсталяції він  маскується під додатки QuickAudio.exe, Audiolava.exe або Converter.exe.

За словами експертів, найефективнішим засобом боротьби з Adrozek є спеціалізоване ПЗ, що використовує технології машинного навчання.

Новини за темою: Хакери з Північної Кореї здійснили атаку на розробника вакцин від COVID-19, – ЗМІ

Нагадаємо, нещодавно Європейське агентство з лікарських засобів «Ема» зазнало кібератаки, невідомі отримали доступ до інформації двох компаній BioNTech та Pfizer, які займаються розробкою вакцинацій проти коронавірусу. 

Джерело

Залишити коментар