0.3 C
Киев
27.01.2021
Image default
СВІТ

Еверест офіційно збільшився майже на метр

Гора Еверест Фото з відкритих джерел

Раніше між Китаєм та Непалом були суперечки щодо вимірювання висоти гори

КНР та Непал офіційно домовилися щодо висоти гори Еверест (Джомолунгма), тепер дві країни погодили нові дані — 8848,86 метра. Про це повідомляє DW.

«Голова країни Сі Цзіньпін і президентка Непалу Бідх’я Деві Бхандарі обмінялися листами і разом оголосили про останню зафіксовану висоту Евересту — 8848,86 метра», — розповіли на Центральному телебаченні Китаю.

Слід зауважити, що тривалий період у вимірюванні висоти Евересту існувало два підходи. Так Китай двічі вимірював висоту гори — у 1975 та 2005 роках. У 1975 році китайська сторона зробила висновок, що висота Евересту на той момент склала 8848,13 метра. 

Новини за темою: Непал призупинив доступ до Евересту через коронавірус

Через 30 років було визначено окремо висоту піку скелі — 8844,43 метри, та глибину снігового й крижаного покрову — близько 3,5 метра.

Однак у Непалі наполягали, що висоту гори необхідно рахувати разом із сніговою шапкою. У 2010 році Пекін погодився на таку пропозицію, і країни домовилися використовувати підхід, запропонований непальською владою.

Окрім цього, після потужного землетрусу в Непалі у 2015 році науковці побоювалися, що висота Евересту могла зменшитися.

Новини за темою: На Евересті запустили зв’язок 5G

Нагадаємо, наприкінці травня китайські альпіністи провели заміри висоти найвищої гори світу — Евересту, ставши єдиною країною, яка зійшла на вершину під час пандемії коронавірусу COVID-19.

Джерело

Залишити коментар