15.2 C
Киев
14.06.2021
Image default
УКРАЇНА

Доспівалися! СБУ перевіряє депутатів, які заспівали угорський гімн після присяги

СБУ розпочала перевірку інциденту з виконанням депутатами на Закарпатті гімну Угорщини.

«21 листопада 2020 року під час прийняття присяги депутатами Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади, за ініціативи голови, частина обранців виконала національний гімн Угорщини», — йдеться в повідомленні Служби Безпеки.

Повідомила пресслужба СБУ в Закарпатській області.

Однією з перших про інцидент повідомила фейсбук-спільнота «Закарпаття ТОП», яка кілька днів тому виклала відео виконання гімну. «У Сюртівській ОТГ голова з депутатами після присяги співали угорський гімн. Про «подвиги» цього одіозного ексголови Сюртівської сільської ради вже писали у ЗМІ. На жаль, правоохоронні органи скромно мовчать», — йшлося в дописі.

Також народні депутати з фракції “Слуга народу” Віталій Безгін та Олександр Корнієнко повідомили офіс генпрокурора та СБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про ймовірне скоєння новообраними депутатами Сюртівської сільської територіальної громади сукупності кримінальних правопорушень і негайно розпочати відповідне досудове розслідування.

Голова об’єднаної територіальної громади, про якого йдеться, — самовисуванець Арпад Пушкар.

Він вже відзначався суперечливими заявами — приміром, в одному з інтерв’ю говорив про «вороже ставлення українців до закарпатських угорців».

«Створення Сюртівської ОТГ — справжнє диво. Адже ми бачимо, як вороже українці ставляться до закарпатських угорців. Навіть ті, хто, на нашу думку, симпатизував нам, відвернулися від нас. Насправді у нас одна мета — зберегти ту невелику кількість угорців, які залишилися в області», — заявляв Пушкар.

Пушкар вже прокоментував і скандал із виконанням угорського гімну. В коментарі телеканалу «Україна 24» Пушкар сказав, що нічого поганого в цьому не бачить. «Одразу після того, як прийняли присягу, всі ми, зокрема і я, заспівали спершу український гімн. А після цього вже заспівали угорський. В нас на території більшість угорців проживає. Ніколи з цим не було ніяких проблем, а тепер незрозуміло чого такі питання підіймають».

Посольство Угорщини в Україні, у своїй заяві повідомило наступне: «З’ясувалось, що особа, яка зробила запис і опублікувала його з очевидно недоброзичливою метою – яка, до речі, є членом родини політика, який зазнав поразки на виборах – навмисно не записала державний гімн України, який пролунав наприкінці сесії, і тільки після цього присутні заспівали національну молитву угорців, якій декілька сотень років, і яка згодом стала державним гімном Угорщини»

Наразі, отримані Службою матеріали, щодо цієї події, ретельно перевіряються.

Хоч зараз Служба Безпеки України ще й не дала жорсткої оцінки ситуації, але це вже виглядає як справжнісінький сепаратизм. Якщо, цьому самому сепаратизму не протидіяла б СБУ, то країну вже поділили б на шматки.

Джерело: пресцентр СБУ

Залишити коментар