-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
Події

Диктатура – це указ президента щодо закриття трьох телеканалів без інфраструктурних та конституційних органів, – Портнов

Андрій Портнов Фото з відкритих джерел

Указ президента є абсолютно незаконним, навіть, незважаючи на те, що базується на рішенні РНБО, зазначає юрист

Диктатура – це указ чинного президента щодо припинення мовлення трьох українських телеканалів – «112 Україна», NewsOne і ZiK.

Про це під час включення на телеканалі ZIK заявив юрист Андрій Портнов.

«З точки зору політології, диктатура – це така форма правління влади, при якій правитель, або правляча група, здійснює своє правління прямим директивним шляхом. Це саме те, що ми щойно побачили в указі президента, який без судової змагальної процедури прийняв волюнтаристське рішення. Він закрив телевізійні канали без інфраструктурних та конституційних органів. Маю на увазі, що Нацрада не приймала в цьому рішення участі, не приймали участі канали, не було можливостей у захисту навести контраргументи та пояснити все у відкритому судовому процесі», – заявив Андрій Портнов.

Відтак, продовжив юрист, указ президента є абсолютно незаконним, навіть, незважаючи на те, що базується на рішенні РНБО.

Окрім цього Портнов зауважив, що закон України про санкції передбачає введення санкції лише щодо іноземних держав, юридичних осіб, які перебувають під контролем іноземних держав, або фізичної особи нерезидента, а також щодо суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність.

«Нагадаю, щоби визнати чиюсь діяльність терористичною, має бути вирок суду. Його немає. Три телеканали – «112 Україна», NewsOne і ZiK належать українському громадянину, який ніяк не афілльований з компаніями-нерезидентами. Тобто фактично це рішення прийняти всупереч Конституції і закону про санкції «, – акцентував юрист.

Новини за темою: Де дивитися ZIK, «112 Україна» і NewsOne після блокування

Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення щодо припинення мовлення трьох телеканалів – «112 Україна», NewsOne і ZiK.

Народний депутат України Тарас Козак, власник медіахолдингу «Новини», до якого входять телеканали «112 Україна», NewsOne і ZiK, прокоментував рішення РНБО про закриття телеканалів.

Зі слів політика, такі дії РНБО – це політична розправа з боку президента Зеленського.

Джерело

Залишити коментар