6.5 C
Киев
10.05.2021
Image default
УКРАЇНА

Данілов відповів критикам санкцій проти ТБ-каналів

Фото: Facebook/Рада національної безпеки і оборони України Данілов аргументував рішення по телеканалам «особливими обставинами»

Глава РНБО відреагував на заяву міжнародної та європейської федерацій журналістів щодо заборони телеканалів 112 Україна, NewsOne і ZIK.

  Глава РНБО Олексій Данілов відповів на критику рішення про заборону трьох телеканалів, якими володіє нардеп Тарас Козак, проти якого ввели санкції. У пості в Facebook він заявив, що розуміє стурбованість міжнародної та європейської федерацій журналістів, але звертає увагу на українські виняткові обставини.     «Діяльність міжнародних і національних організацій, які займаються захистом свободи слова і відстоюванням прав журналістів, є надзвичайно важливою і невід’ємною ознакою вільного і демократичного суспільства. Стурбованість, яку ці поважні установи висловлюють щодо санкцій, введених в дію рішенням РНБО України щодо окремих інформаційних ресурсів, очікувана і зрозуміла. У той же час вважаємо за необхідне закликати шановні журналістські інституції не робити поверхневих оцінок і стандартних заяв, а вивчити деталі, розібратися в суті, а не по формі», — пише Данілов.   Він зазначив, що в заяві федерацій сказано, що «заборони повинні застосовуватися тільки в дуже виняткових обставинах». «У зв’язку з цим хочемо проінформувати IFJ і EFJ, що Україна вже сім років живе в умовах, назва яким — війна. Росія веде проти нашої країни війну, використовуючи, зокрема, всі технології інформаційної війни, які жодним чином «не відповідають міжнародно правовим стандартам», на необхідність дотримання яких нам вказують», — заявляє глава РНБО.   За його словами, канали, що потрапили під санкції, є частиною «гібридної зброї Росії в боротьбі проти України», «фінансування яких фактично здійснює країна-агресор через афілійованих з нею політиків».     Данилов каже, що організаціям, які критикують, варто було подивитися заборонені телеканали, аби перевірити, наскільки їх контент відповідає світовим журналістським стандартам об’єктивності та неупередженості.   «Чи можлива була б робота у Великій Британії, США під час Другої світової війни філій фашистських газет і радіостанцій? Їх закриття також було б розцінено як напад на «свободу слова»? А Україна на сьогодні перебуває в ситуації відкритої військової агресії, коли вперше з 1945 року на європейському континенті одна країна зробила спробу анексувати частину території іншої держави. На нашу країну напали, і ми будемо діяти так, як потрібно, щоб зберегти державу і незалежність», — заявив глава РНБО.   Варто зазначити, що влада досі не надала жодних обґрунтувань і доказів, на підставі яких вона заборонила телеканали 112 Україна, NewsOne і ZIK.      

Джерело

Залишити коментар