29.8 C
Киев
30.07.2021
Image default
Без рубрики

ЦОЗ: У світі вже 12 000 мутацій коронавірусу

Фото: ТСН В Україні «британського» штаму коронавірусу немає, запевнив Кузін

Українські лабораторії забезпечені необхідним обладнанням для виявлення SARS-CoV-2 у пацієнтів незалежно від штамів.

У світі налічується близько 12 тисяч мутацій коронавірусу, але «британський» штам в Україні не виявляли. Про це розповів у вівторок, 22 грудня, в. о. гендиректора Центру громадського здоров’я Ігор Кузін, пише Укрінформ.

«Зараз вже зареєстровано 12 000 мутацій генома коронавірусу, і всі вони коректно визначаються тест-системами, які використовують в Україні… Вірус несе мутації, всі ці форми досліджують, і поки відсутні повідомлення про суттєві зміни його геному, які повинні мати суттєве клінічне або діагностичне значення… Так званий британський штам у нас не реєстрували», — заявив Кузін.

Він запевнив, що поява нового штаму не пов’язана зі стартом вакцинальної кампанії у Великобританії.

«По-перше, цей штам зареєстрували до початку програми вакцинації від коронавірусу і вже досліджували. По-друге, наприклад, в ПАР, де виявлено коронавірус зі схожою мутацією, але який взагалі з останнім не пов’язаний, кампанію щеплення ще не розпочато — але там також був зареєстрований ще один новий штам», — говорить глава ЦГЗ.

Кузін також зазначив, що новий штам не провокує більш важкий перебіг хвороби або зростання смертності. Але ними починають частіше заражатися люди до 60 років.

«Таке зростання вірулентності (заразності) викликане мутацією Шиповидним протеїном коронавірусу, яким він зв’язується з клітинами людини, і такий варіант швидше поширюється від людини до людини», — пояснив він.

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня британська влада визнала, що в Лондоні і на південному сході Англії почав швидко поширюватися новий, більш заразний, штам коронавірусу SARS-CoV-2. Після цього багато країн обмежили транспортне сполучення зі Сполученим Королівством.

Напередодні лікар-інфекціоніст Віктор Петров заявляє, що новий штам коронавірусу, зафіксований в Британії, вже є на Закарпатті. У МОЗ це заперечують.

Джерело

Залишити коментар