0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
УКРАЇНА

COVID-вакцина може знадобитися перехворілим — Степанов

Фото: Максим Степанов / Facebook Максим Степанов сам зараз хворіє на коронавірус

Якщо у людини, яка перехворіла на коронавірус, через півроку починають зникати антитіла, то їх потрібно оновити, пояснив глава МОЗ.

Вакцина проти коронавірусу COVID-19 може знадобитися навіть тим людям, які вже перехворіли на цю хворобу. Про це напередодні ввечері в ефірі телеканалу Україна 24 сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Глава МОЗ пояснив, що вакцина виробляє антитіла, які потім борються з вірусом і не дають вразити організм.

«Якщо у людини, яка перехворіла, через півроку антитіла починають зникати, то зрозуміло, що ці антитіла потрібно оновити. Адже вона так само перебуває під загрозою — і треба буде її вакцинувати. Особливо, якщо ця людина перебуває в групі ризику», — пояснив Степанов, який зараз сам лікується від COVID-19.

При цьому міністр зазначив, що потрібно буде дивитися на конкретну вакцину, на який термін її вводити.

«Що робити, як — все це буде викладено в інструкції (до вакцини, — ред.), якою ми будемо користуватися і приймати рішення», — додав глава МОЗ.

Степанов нагадав, що Україна сподівається отримати вакцину в рамках міжнародної ініціативи COVAX.

«До 7 грудня ми повинні з ними усіма підписати всі технічні документи для отримання вакцини за цим механізмом, це 8 млн доз. Крім того, є переговори з іншими компаніями, вони ведуться щодня. Кожен день я проводжу наради, і є відповідна динаміка руху з іншими компаніями, у яких ми маємо намір купити вакцину. Є різні терміни поставки, все це буде в 2021 році», — розповів він.

Нагадаємо, що в Україні влада вже вирішила, хто першим отримає COVID-вакцину. Про це розповів президент Володимир Зеленський у відеозверненні.

Джерело

Залишити коментар