-9.7 C
Киев
07.02.2021
Image default
СВІТ

Червоні, жовті, сині і зелені: У Казахстані розробили додаток, який ділить людей за кольорами

Мобільний додаток вирізняє людей за 4 кольорами Фото pixabay.com

Він визначатиме, кому можна і не можна перебувати в громадських місцях

У Казахстані розробили спеціальний мобільний додаток, який за допомогою кольорової ідентифікації визначатиме «безпечність» людини для оточуючих в умовах пандемії. Про це повідомляє Forbes.

Як зазначається, додаток «Ashyq» розробило Міністерство цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості країни спільно із Міністерством охорони здоров’я. Він призначений для контролю та аналізу даних щодо епідеміологічної ситуації в Казахстані.

При цьому додається, що особливістю такого мобільного додатку є наявність кольорових датчиків.

«Тепер для відвідування цих територій необхідно відсканувати спеціальний QR-код і пред’явити на вході. Додаток, в свою чергу, відобразить рейтинг ризику, який ділиться на червоний, жовтий, синій і зелений статуси», — зазначили у відомстві.

Окрім цього, якщо у людини в телефоні під час відвідування громадських місць світиться червоний колір, то це означає, що їй варто залишатися на самоізоляції та заборонено пересуватися містом.

Жовте забарвлення свідчить про часткові обмеження. Зокрема, особа зазначена в базі даних ПЛР як «контактна». У такому разі вона може ходити до продуктових і господарських магазинів, аптек не далі, ніж 500 метрів від місця самоізоляції.

Для користувачів додатку, які мають синій колір, можна знаходитися всюди, окрім місць, де обов’язковою є наявність ПЛР-тесту (наприклад, аеропорт).

Щодо зеленого кольору, то він свідчить про відсутність будь-якої загрози передачі коронавірусу від людини, оскільки внаслідок нещодавнього тестування на COVID-19, отриманий результат був негативним.

«Відображення даних статусів дасть можливість бізнесу продовжувати свою діяльність і не наражати на небезпеку відвідувачів. При відсутності смартфона у відвідувачів в додатку є функція для співробітників, які контролюють вхід в приміщення, які зможуть перевірити статус користувача за допомогою ІПН або сканування штрих-коду, розташованого на посвідченні особи», — додали в пресслужбі.

Мобільний додаток «Ashyq» вже доступний для скачування в App Store і Play Market.

Новини за темою: У США 14-річна школярка створила винахід, який допоможе у боротьбі з COVID-19

Раніше повідомлялося, що в Туреччині створили новий прилад для діагностування коронавірусу. Він може виявити наявність хвороби в організмі людини всього за 10 секунд.

Джерело

Залишити коментар