10.5 C
Kyiv
22.05.2022
Image default
СВІТ

Британський суд відмовив у екстрадиції Джуліана Ассанжа до США

Джуліан Ассанж. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Суддя постановила, що Ассанж не може бути законно екстрадований через його психічне здоров’я

Лондонський суд відмовив у екстрадиції до Сполучених Штатів Америки засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Про це повідомляє Independent.

Згідно з повідомленням, суддя постановила, що Джуліан Ассанж не може бути законно екстрадований до США для висунення звинувачень щодо WikiLeaks через його психічне здоров’я та ризик вчинення самогубства.

“Ассанж – це депресивний і зневірений чоловік, який справді боїться свого майбутнього”, – розповіла про “загальне враження” суддя.

Вона зазначила, що засновник WikiLeaks має рецидивуючий депресивний розлад. Зокрема у 2019 році у його камері було знайдено лезо бритви.

Очікується, що Ассанж буде залишатися у в’язниці на час, необхідний для подачі апеляції прокуратурою США.

Своєю чергою, захист Ассанжа буде вимагати його звільнення під заставу.

Новини за темою: Трамп запропонував Ассанжу помилування в обмін на подробиці зламу пошти демократів, – адвокатка

Нагадаємо, Джуліан Ассанж з 2012 року переховувався в посольстві Еквадору в Лондоні, побоюючись арешту за європейським ордером, виданим Швецією у справі про зґвалтування. Зокрема, засновник WikiLeaks вважав, що Швеція може екстрадувати його до США, де Ассанжа хотіли судити за публікацію сотень тисяч секретних військових документів про операції США в Іраку і Афганістані.

11 квітня 2019, Еквадор видворив засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа зі свого посольства. В листопаді того ж року понад 60 лікарів заявили, що Ассанжа необхідно перевести з в’язниці для особливо небезпечних злочинців Белмарш в університетську клініку, адже він може померти. 

Джерело

Залишити коментар