0.3 C
Киев
27.01.2021
Image default
Події

Більшість засобів індивідуального захисту для лікарів – низької якості, вони не захищають медперсонал, – епідеміолог Александрін

Телеканал ZIK

Держава дозволяє виводити неякісну продукцію на ринок

Більшість засобів індивідуального захисту, які держава закупляє для лікарень, не приносять жодної користі й не захищають медичний персонал.

Про це в ефірі ток-шоу «COVID-19: підтримуємо один одного» на телеканалі ZIK заявив епідеміолог, голова Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

Експерт наголосив: Згідно з українським законодавством під час пандемії держава зобов’язана надати безпечні умови та засоби захисту як для медпрацівників лікарень,  так і для пацієнтів. Натомість нинішні реалії, додав Александрін, далеко не такі.    

«На сьогодні ми бачимо, що у нас іде жорстке захворювання медперсоналу по всій країні. І те, що держава почала закупівлю і забезпечення засобами індивідуального захисту лікарень, я вимушений констатувати, що більшість цих засобів індивідуального захисту – низької якості. Більшість цих засобів не приносять жодної користі та не захищають медичний персонал», – заявив Андрій Александрін.

Новини за темою: «На більше грошей немає»: Степанов розповів, якою буде зарплата лікарів у 2021 році

Зі слів епідеміолога, така ситуація є показником того, що держава дозволяє виводити на ринок неякісну продукцію, яка абсолютно не захищає українських медиків та громадян.

Нагадаємо, на Закарпатті поліція викрила злочинну схему місцевих посадовців з розтрати десятків мільйонів державних коштів, передбачених на боротьбу з коронавірусною хворобою в регіоні.

Правоохоронці з’ясували, що з березня по червень 2020-го року закарпатські чиновники спільно з директором одного з медичних центрів регіону незаконно освоїли майже 30 мільйонів гривень.

Ці кошти були виведені на рахунок приватного товариства як розрахунок за медичні вироби та засоби індивідуального захисту, призначені для медперсоналу у боротьбі з коронавірусною хворобою. Йдеться про закупівлю костюмів біологічного захисту та респіраторів.

Джерело

Залишити коментар