5.7 C
Киев
09.05.2021
Image default
Політика

Армія України — Яка зброя потрібна ЗСУ та як вирішити конфлікт на Донбасі

Руслан Хомчак Фото: УНІАН

Головнокомандувач ЗСУ, генерал-полковник Руслан Хомчак розповів, скільки російських військових зараз перебувають на Донбасі, чому конфлікт на сході України не можна вирішити виключно військовими засобами, а також чому Україна поки не може завершити розробку власної самохідної гаубиці. Всі ці тези Руслан Хомчак висловив на зустрічі з журналістами експертами та блогерами.

Чи є регулярні російські війська на Донбасі

За словами Руслана Хомчака, в складі так званих «першого і другого армійських корпусів» «ДНР» та «ЛНР» немає регулярних частин російської армії. «За даними розвідки, російських військових на Донбасі — не більше трьох тисяч. Однак в окопах вони не сидять», — наголосив Головнокомандувач ЗСУ. Він пояснив, що, як правило, російські військові являють собою вузьких фахівців або інструкторів. В окопах ж сидить «вся географія» найманців, починаючи від місцевих жителів і закінчуючи громадянами різних європейських країн.

При цьому постачання «корпусів» на 100% забезпечується з Російської Федерації. На окупованих територіях Донбасу практично нічого не виробляється.

Воєнного рішення немає

Руслан Хомчак переконаний, що конфлікт на Донбасі неможливо вирішити виключно військовими методами. По-перше, така операція буде пов’язана з великими втратами. По-друге, наступ означає бойові дії в житловій забудові, через що Україну можуть звинуватити в порушеннях норм міжнародного гуманітарного права. По-третє, військова операція на Донбасі не буде схвалена закордонними партнерами нашої країни. Крім цього, не можна скидати з рахунків і Росію, яка володіє чисельною перевагою та більш широкими можливостями, ніж Україна.

За словами Головнокомандувача, потрібно також враховувати позицію місцевого населення. У зв’язку з цим Руслан Хомчак згадав березень 2014 року, коли війська під його командуванням отримали наказ висунутися до державного кордону. Місцеві жителі всіляко перешкоджали переміщенню солдатів, а мер одного з містечок прямо заявила, що вони чекають тут «зовсім іншу армію». «Та й зараз всі переміщення наших військ моментально «зливаються» на тому боці, — зазначив Руслан Хомчак. — Тому, навіть якщо в результаті раптового удару ми зможемо відсунути лінію розмежування на 3-5 кілометрів на схід, то які стратегічні завдання ми при цьому вирішимо? »

Дана чи Богдана

За словами Руслана Хомчака, українські військові були б раді мати в своєму розпорядженні вітчизняну 155-мм самохідну гаубицю «Богдана», проте її прийняття на озброєння пов’язане з певними труднощами. «Спочатку потрібно провести випробування ствола. Для цього необхідно зробити 6-8 тисяч пострілів 155-мм боєприпасами, яких у нас немає. Їх слід купувати за кордоном. Але по-перше, вони коштують недешево, а по-друге, нам, як воюючій країні, ніхто не поспішає їх продавати», — пояснив Руслан Хомчак.

З цієї причини, чеська 152-мм самохідна гаубиця «Дана», яку планують закупити для потреб ЗСУ, більше підходить українській армії, оскільки має автоматизовану систему управління вогнем, високу маневреність та швидкість переміщення.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар