0.7 C
Киев
24.12.2020
Image default
УКРАЇНА

70% атак на сайти органів влади виходять з РФ – Баканов

Баканов вимагає поставити системний захист від хакерських атак на наші міністерства. Логічно: якщо 70% атак в інтернеті йдуть з Росії, треба діяти, а не сидіти, склавши руки.

Російські хакери щодня атакують інформресури органів влади. Тож всі відомства мають більш системно займатися покращенням інформаційної і кібербезпеки. Про це заявив голова Служби безпеки України Іван Баканов на нараді з міністерствами.

«Системно питаннями кібербезпеки роками ніхто не займався. І ми повинні змінити цей підхід. Реальні масштаби проникнення на інформресурси органів влади вражають – атаки відбуваються майже щодня», – сказав Баканов.

Близько 70% загроз виходить з боку РФ. Саме вона направляє колосальні ресурси на те, щоб атакувати інформсистеми українських міністерств і відомств. Це є реальною загрозою нацбезпеці. Баканов наголосив, що Україна повинна реагувати на ці сигнали і змінювати підходи в роботі, щоб вивести протидію кіберзагрозам на новий рівень.

СБУ прогнозує, що у 2021 році тенденція кіберзагроз буде зберігатися. Об’єктами хакерських атак, крім органів влади, можуть ставати також корпоративні мережі, які використовуються для дистанційної роботи – електронні пошти, документообіг тощо.

Також, за даними СБУ, кібератакам часто піддаються ресурси стратегічних підприємств, об’єкти критичної інфраструктури.

Джерело: Пресцентр СБУ

Залишити коментар