-9.3 C
Киев
18.02.2021
Image default
УКРАЇНА

150 країн та збитки компаніям понад $80 млн: СБУ викрила транснаціональне хакерське угруповання

17 лютого цього року Служби безпеки України заблокувала діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання. Спецоперація проводилась у межах міжнародного співробітництва із компетентними органами США та Франції.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

17 лютого 2021 року СБ України вдалося заблокувати діяльність транснаціонального хакерського угруповання. Спецоперація проводилась у межах міжнародного співробітництва із компетентними органами США та Франції.

У пресцентрі Служби повідомляють, що збитки від діяльності хакерського угруповання становлять понад 80 мільйонів доларів США, постраждали понад 150 компаній країн Європи та США.

У ході розслідування кіберфахівці спецслужб встановили, що на території України діяла група осіб, котра використовувала шкідливе програмне забезпечення «Egregor».

За допомогою «Egregor» хакери:
• здійснювали шифрування комп’ютерних мереж іноземних компаній,
• викрадали персональні дані їх клієнтів і працівників,
• викрадали інформацію щодо фінансових показників і технологічних розробок,
• блокували роботу вебресурсів.

У ході обшуку у правопорушників було вилучено комп’ютерну техніку з вірусом «Egregor», інформацію про уражені комп’ютерні мережі й інші докази протиправної діяльності.

«Зловмисники вимагали значні суми грошей, здебільшого у криптовалюті, за дешифрування уражених комп’ютерних мереж та нерозголошення викрадених конфіденційних даних», — повідомляють у пресцентрі СБУ.

Наразі хакерам повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 189 (вимагання), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Залишити коментар